Na czym polega odkup odszkodowań?
- Szczegóły
Jeśli otrzymamy zaniżone odszkodowanie z polisy OC sprawcy, zamiast walczyć z ubezpieczycielem o pieniądze, możemy roszczenie odsprzedać innej firmie. Musimy pamiętać, że od powstania szkody, nie może minąć więcej niż 3 lata, w przypadku odszkodowań komunikacyjnych oraz majątkowych. W momencie podpisania umowy otrzymamy niemal natychmiast gotówkę.
Na czym polega odkup odszkodowań?
Ubezpieczyciele wypłacają zaniżone odszkodowania, bo zdają sobie sprawę, że poszkodowani z reguły nie dochodzą swoich praw. I tu mają rację, bo walka o pieniądze w sądach jest kosztowna i stresująca. Jest jednak rozwiązanie, czyli odsprzedanie roszczenia firmie odszkodowawczej. Nie musimy samodzielne toczyć sporów z Towarzystwem Ubezpieczeniowym i tracić pieniędzy na prawników, bo wystarczy zgłosić się do ZYSKOdszkodowania, która odkupuje odszkodowania. Wystarczy podpisać cesję wierzytelności. Sprzedaż szkody komunikacyjnej jest możliwy po wysłaniu kompletnej dokumentacji, by firma ją przeanalizowała i wyceniła wartość należności. Doradca przedstawi ofertę i kiedy się zgodzimy, podpisujemy umowę, co jest równoznaczne z wypłaceniem środków. Jest to bardzo łatwy i szybki sposób na ich uzyskanie. Firma odszkodowawcza będzie ubiegać się o świadczenie od ubezpieczyciela, na drodze sądowej.
Czy warto odsprzedać odszkodowanie?
Jeśli nie czujemy się na siłach, by podjąć negocjacje z ubezpieczycielem czy toczyć spory na rozprawach sądowych, warto podpisać umowę z firmą odszkodowawczą. Pamiętajmy, że szkodę możemy odsprzedać tylko raz. Skorzystanie z usług wyspecjalizowanej kancelarii pozwala: uzyskać większe odszkodowanie, ponieważ firma stara się wywalczyć jak najwięcej od Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Zaletą takiego rozwiązania, jest skrócony termin oczekiwania na pieniądze. Wiele osób korzysta z takiego rozwiązania, ponieważ jest ono atrakcyjniejsze, od samodzielnego ubiegania się o należne świadczenie. Przede wszystkim kancelaria zajmuje się wyceną, więc odchodzą nam koszty rzeczoznawcy, sprawy sądowej itd.